Hoši od Bobří řeky

Oba naše oddíly se sešli v poměrně skromném počtu na konečné jedničky, na Bolevci. Tam jsme dostali za úkol prvního bobříka, a to bobříka Dobrých skutků. Jeho smyslem bylo za celou výpravu udělat alespoň jeden dobrý skutek. Pak jsme vyrazili směrem do okolní přírody. První zastávkou a dalším bobříkem byl bobřík Květin, kde jsme hledali rostliny, které jsme znali a uměli pojmenovat. Skauti museli přinést šest, vlčatům a světluškám stačily tři. Po dalším kusu cesty následoval bobřík Plavec, kde jsme museli ve dvojicích (jeden mladší, druhý starší) se zadrženým dechem posbírat části obrázku a složit ho dohromady. Bobříka dostaly jen tři nejrychlejší dvojice, ale zkouška to byla zajímavá. Poté jsme šli zase kus cesty lesem a získali jsme možnost dokázat, že jsme hodni bobříka Přesnosti. Cíl byl jednoduchý, trefit se do stromu (skauti) nebo do čtverce z klacíků (vlčata/světlušky) určitým počtem šišek. Po nedlouhé chvíli na nás čekal bobřík Ušlechtilosti, kde jsme si museli zapamatovat krátkou básničku o šlechetnosti rytířů. Jako poslední byl bobřík Zachránce, kdy jsme přenášeli jednoho člena trojice přes nedlouhý úsek na nosítkách. Cestou zpět na konečnou jedničky jsme bohužel zjistili, že nám několik bobříků uteklo, jelikož jsme u některých strávili příliš mnoho času. Nakonec i s bobříkem Dobrých skutků zvítězila malá Maruška a my všichni jsme se pak lehce unavení rozešli domů.

Fanda