Jak vycvičit draka

I přes velký mráz se nás ráno v půl deváté sešlo celkem dost. Přibližně v devět jsme už seděli ve vlaku. V naší vysněné zastávce začala cesta za draky. Celá výprava s hrami se odehrávala na cestě k hradu Gutštejn. Děti začaly lovením draků. My jako vedoucí jsme hráli různé zrádnosti, které je po cestě měly potkat a lov jim znepříjemnit. Někteří zastávali vodní vír, jiní bouři, která jim sebrala úplně vše a děti se musely vrátit na začátek. Úkolem bylo posbírat co nejvíce papírků s rybami, za které ochočily své draky. Když každý získal svého draka, pokračovala naše cesta dál. Naše zastávka na oběd byla na hradě Gutštejn. Ani náš oběd nebyl nijak klidný, protože mezi nejmenovanými vedoucími se strhla koulovačka. Další částí výpravy byly dračí závody. Zatímco mladší závodili, starší a vedoucí si z nudy vymysleli něco jinačího. Hráli totiž hru Sekera. Po závodech pokračovala cesta plynně až na nádraží a pak zpět do našich teplých domovů.

Maruška L.