Podzimní prázdniny ve šmoulí vesnici

Výprava na podzimní prázdniny se konala v trochu netradičním duchu, ale stejně jako vždy se dne 26. října se na hlavním nádraží v Plzni sešlo velké množství vlčat, světlušek, skautů i skautek. Bez větších komplikací se vyrazilo na zdlouhavou cestu do Sezimova Ústí, kde se měla celá výprava odehrávat. Pobyt byl zajištěn na základně místních skautů, kde bylo několik chatek, které tedy dětem i vedoucím mohly připomínat malou vesnici - což také ladilo s tematickým rámcem. Téma čtyřdenní výpravy, bylo dětem sděleno téměř hned po složení batohů a první hře, jednalo se totiž o pomoc šmoulí vesnici. Celou vesnici přepadla neznámá nemoc a naši skautští hrdinové se samozřejmě museli pokusit zjistit o nemoci co nejvíce a nějak ji zastavit. Samozřejmě celá atmosféra byla laděná šmoulózně a nechyběly čepičky, modré jídlo a jednoho večera po úspěšném dni i pořádná šmoulí párty, která i přes menší špatné povětrnostní podmínky měla velký úspěch. Předposlední den se zjistilo, kdo za celou nemocí stál. A nebyl to nikdo jiný než zlý Gargamel. Ale ještě před soubojem s Gargamelem se nesměla opomenout vlastenecká vsuvka, kdy jsme se šli podívat na vilu a památník dr. Edvarda Beneše. To taktéž sklidilo úspěch, kupodivu i mezi mladšími členy oddílů. Celý pobyt tedy byl zakončen vítězoslavným bojem s Gargamelem a zachráněním vesnice. Pak již dne 30. října mohli všichni pokojně vyrazit zpět do svých domovů. Myslím, že výprava přinesla spoustu nového a zajímavého a samotné téma nebylo nic těžkého, takže si relativně užily své všechny věkové kategorie, jež se účastnily výpravy.

Fanda