Zimní výprava Pro zimní výpravu byla zvolena trasa v blízkém okolí Plzně, která vedla přes Křimice a Radobyčice. Začínali jsme na autobusové zastávce u Globusu a podmínky na začátku výpravy byly takové,... více

Nejbližší akce

Lov na mamuta


Robin Hood - legenda Sherwoodu

Celé putování začalo na Plzeňském hlavním nádraží, kde věrní Robina Hooda zajistili pro odvážné skauty, skautky, vlčata a světlušky vlak do Chotěšova. Cesta vlakem byla pohodová a proběhla ve velmi příjemné atmosféře. Následně všichni účastníci dobrodružství vystoupili v Chotěšově plní nadšení a energie. Po krátké době však narazili na záludnou bažinu - se kterou si po namáhavém vymýšlení plánu nakonec poradili. Cestou skrze Bažinu narazili na další z Robinových věrných, kteří jim sdělili, že Robin je vězněn zlotřilým Šerifem z Nottinghamu. Tedy pokračovali dále, stále odhodláni Robinovi za každou cenu pomoci. V tom jim však, jak se zdálo, bránilo i samotné počasí. Když přespávali u ohňů, neposedný vítr jim je znovu a znovu sfoukával. Naštěstí po nějaké době vítr přestal, a i pomocníci se skauty byli odpočatí a pokračovali směrem Nottingham. Tam proběhla mohutná bitva proti nepřátelským rytířům, kteří seč mohli, bránili Robinovo vězení. Po neustálém nátlaku našich hrdinů však i ti nejmocnější z rytířů padli a Robin Hood byl opět svobodný. Ten se s jeho zachránci podělil o svůj poklad a doprovodil je zpět na vlak, do jejich rodného území.


Fanda

Vedoucí oddílu

Kryštof Lachman
tel: 777 698 717
pardi@skaut.cz

Klubovna na Slovanech

Najdete nás v areálu zahrady dominikánského kláštera na Jiráskově náměstí v Plzni.

Tábor u Mileva

Každoročně pořádáme tábor na krásném břehu říčky Úhlavky, nedaleko obce Milevo u Kladrub.