Roverský puťák

Výprava do Rabštejna nad Střelou

Počátek výpravy na nádraží v sobotu 3.12 v 9:55.

Vlak odvezl naší roverskou družinu (Ondra, Pája, Adam, Martin, Kryštof) na nádraží do Mladotic, ze kterého jsme se vydali na 15 kilometrovou výpravu do Rabštejna. Měli jsme dvě možnosti trasy - buď jít po zelené, nebo jít po proudu Střely. Vybrali jsme si trasu po proudu řeky. Cesta byla úzká a nebezpečná (zvýšené riziko pádu do řeky), ale naštěstí se nikomu nic nestalo. Okolo 12té hodiny jsme se naobědvali a pak jsme pokračovali dále v naší cestě. Ještě ale chyběl poslední článek výpravy - to byl David, se kterým jsme se měli sejít u Železného hamru. K setkání nedošlo a s Davidem jsme se potkali až po cestě. Do cíle výpravy jsme dorazili okolo 19 hodiny. Po celou dobu cesty nám přálo slunečné, ale chladné počasí. V Rabštejně jsme přespali v Četnické stanici (kavárně), kterou nám zapůjčil Ondra Fábera. Večer jsme trávili hraním společenských her a také přišlo na pozorování noční oblohy. Druhý den ráno jsme vstali v 8 hodin, nasnídali se a vyrazili jsme na cestu na vlak do Blatna. Ráno nás doprovázelo příjemné počasí, které nám zůstalo až do konce výpravy. Cestou jsme stihli ještě vystoupat na Rabštejnskou vyhlídku. V polovině cesty na Blatenské nádraží jsme se rozhodli pro změnu trasy a vydali jsme se na nádraží do Žihle. Cestou jsme se stihli podívat na žulové balvany Dědka a Babku. U Dědka jsme poobědvali a pak jsme si to namířili rovnou na vlakové nádraží do Žihle. Vlakem jsme do Plzně přijeli ve 4 hodiny.Tím skončila naše výprava .

Výprava se vyvedla a mě se moc líbila. Snad se líbila i ostatním.

Ondra