Svojsíkův závod 2019 Ráno v 8:30 jsme se sešli za Tučňáky já (Sam), Adam, Adámek, Vojta, Martin a od Jelenů Kuba, Plísňák a Dominik. Vyrazili jsme na naše startovní stanoviště B, které bylo na Skvrňanech.... více

Nejbližší akce

Tábor 2019


Svojsíkův závod 2019

Ráno v 8:30 jsme se sešli za Tučňáky já (Sam), Adam, Adámek, Vojta, Martin a od Jelenů Kuba, Plísňák a Dominik. Vyrazili jsme na naše startovní stanoviště B, které bylo na Skvrňanech. Zde jsme dostali ještě pár informací k závodu a hned jsme začali. Na B byl modul závod a 3 brány historik, dopravák a kutil. I přes strašlivou zimu jsme začali s nadšením a odtud vyrazili na H, které bylo na Košutce takže jsme se stihli v tramvaji ohřát. Zde také byl modul závod a 3 brány technik, drsňák a krejčí. Zde bylo jedno z nejobtížnějších stanovišť, protože drsňák musel jít do košuteckého jezírka. Od nás tuto úlohu splnil Martin (prostě Drsňák). Pak jsme sjeli do rondelu nakoupit a následně nato navařit si pod Plazu. Vařili jsme ovesnou kaši, protože v časovém stresu jsme nenašli noky. Ale kaše se přesto povedla, i když jí bylo hodně a pak byl problém to sníst. Odtud jsme přeběhli na náměstí a zdejší stanoviště D jsme proběhli jak nic. Vedlejší stanoviště v sadech už tak lehké nebylo. Protože ale bylo málo času, tak jsme to zvládli. Dvanáctkou jsme dojeli k Lobzům a po přeskočení řeky na Další stanoviště H. zde byli další brány běžec, botanik a logik. A tady už nám docházel čas a skoro nám ujela třicítka, kterou jsme dojeli k borskému parku, který jsme proběhli do Českého Údolí, kde byl konec. Bohužel jsme nestihli finální brány ale i tak jsme se umístili na 10. místě.

Sam

 

Vedoucí oddílu

Kryštof Lachman
tel: 777 698 717
pardi@skaut.cz

Klubovna na Slovanech

Najdete nás v areálu zahrady dominikánského kláštera na Jiráskově náměstí v Plzni.

Tábor u Mileva

Každoročně pořádáme tábor na krásném břehu říčky Úhlavky, nedaleko obce Milevo u Kladrub.