Tábor 2013: TRANS AMERICA

Tak je za námi další letní tábor. Tentokrát jsme se ujali nelehkého úkolu postavit železnici napříč Amerikou, a to není jen tak. Cestou nás čekala spousta překážek, které si pro nás připravila příroda a také nástrahy ze strany indiánů i banditů. Tak se stalo, že jsme museli stavět mosty, dolovat tunely, osvobozovat zajaté šerify i se podílet na volbě nového starosty v New Hamptonu

Ale o tom, jak vše probíhalo, se nejlépe dozvíte přímo z dobových novin, které jsou celé stavbě věnovány.

PDF ke stažení zde.

Krom stavby samotné se ale tři z nás vyznamenali svojí vlastní dobrovolnou činností, a jak už to bývá v amerických dějinách zvykem, je třeba výjimečné lidi "naší historie" vyznamenat a zvěčnit na bankovkách.

Za dohlížení pořádku ve městě a nejvyšší počet dopadených banditů patří díky Máňovi, za nejrozsáhlejší zpravodajství o stavbě železnice Pájovi B a za nejvíce vykonaných prospěšných prací pro tábor Vodníkovi

Potáborová roverská rekreace

Po skončení tábora ještě několik vedoucích zůstalo jeden týden na naší milované louce. To bylo možné díky tomu, že jsme jeli jako poslední tábor, a tak bylo na nás, kdy rozebereme stany a uklidíme louku.

Byla to nehorázná flákárna. Užívali jsme si pohody a klidu, které může přinést jen malebné údolí ukryté daleko od civilizace. Přes den jsme hráli sportovní i deskové hry. Dokonce jsme se vrhli i na obnovu a rekonstrukci zapomenutého náhrobku ukrytého v ruinách mlýna, který, jak jsme se od místních trampů dozvěděli, patřil jednomu z mlynářů, který tam žil.

Až ke konci týdne přišla pořádná dřina. Konečně se po třech týdnech zkazilo počasí a my do toho museli rozebírat všechny stany a odvézt je do Plzně vše, co tam nemělo co dělat. I tak to ale bylo fajn a nezbývá než doufat, že to za rok bude zase aspoň takové. :-)