Únos žlutického kancionálu

Dne 28. Září započala celostředisková výprava, která jako každý rok byla velmi hojná na účast. Téměř zástup skautů, skautek, roverů, rangers, vlčat a světlušek se jako vždy sešel na hlavním vlakovém nádraží v Plzni. Po dlouhé, pár hodin trvající cestě jsme konečně dorazili do města Žlutice, kde jsme mohli složit hlavy různě v prostorech místní školy. Někteří v učebně hudební výchovy, jiní v tělocvičně. Celá výprava měla téma Únos Žlutického Kancionálu, jedinečné knihy, která tady byla umístěna před druhou světovou válkou. Kniha měla být předána nacistickému Německu při předání Sudet, což se místním Čechům příliš nelíbilo. Takže hry se celkově točily ohledně přípravy na “unesení” Kancionálu, aby nepadl do rukou Němcům. Přičemž zde byli aktivity jako maskování triček, zdravověda, fyzická příprava a podobné. Nakonec také byl noční pochod pro dobrovolníky z řad starších, který skvěle podpořil vztahy mezi oddíly. Poslední hrou bylo samotné unešení, které vedoucí pojali jako únikovou hru. Finální hra podle většiny dětí byla skvělá. Následně po úspěšné akci a zachránění kancionálu před Němci konečně hrdinové z řad mladých Skautů mohli jet domů. Tak se stalo 30.9.2018.

František Verner (S pomocí Kláry L.)