Tábor 2018 - Ve stínu koruny Na tábor se těší každý skaut, skautka, vlče i světluška – hlavně na společně strávených 14 dní se svými kamarády při učení se nových věcí. Dne 7.7. 2018 jsme se sešli u autobusu,... více

Nejbližší akce

Tábor 2018 - Ve stínu koruny


Podzimní prázdniny s Asterixem a Obelixem

Mnoho Galských bojovníků a bojovnic bylo dne 26.10. 2017 povoláno na Hlavní nádraží města Plzně, aby se vydali do jedné malé Galské vesnice (která doposud odolávala Římským dobyvatelům) - a to na pozvání samotného náčelníka Majestatixe. Po dlouhé cestě se naši bojovníci napili magického elixíru, aby v blízkém římském táboře zjistili, co se stalo s Asterixem a Obelixem, kteří se po cestě do Anglie ještě nevrátili. Po boji a luštění dopisu pro Césara od jednoho z centurionů celá galská vesnice zjistila, že Asterix i Obelix jsou zatčení někde v anglickém Londoniu. Tak byla bez sebemenšího přemýšlení zorganizována záchranná výprava, která ale vyrazila až příštího dne. Nejdříve však všechny družiny odvážných Galů musely získat dostatek surovin pro Panoramixe, aby udělal dost elixíru na celou cestu. Pak už se mohlo vyrazit na cestu do Anglie. Cesta však nebyla tak jednoduchá, jak se mohlo zdát, a naše milé Galy potkaly problémy - s ne až tak nebezpečnými piráty, hlavně spíše jako hádky mezi sebou samými. Piráty vyřešilo pár pádných ran a hádky vyřešila pořádná rvačka, ale ta už ke Galům patří. Po namáhavé cestě čekalo naše Galy hledání a zjišťování, kde vlastně Asterix s Obelixem jsou. Teprve po nějakém tom plížení, uplácení a možné dávce pohlavkování konečně zjistili, kde se nachází vězení. Tak se Asterix s Obelixem dostali na svobodu. Stále však zůstával jeden úkol - zachránit Anglickou vesnici před dobyvačnými útoky Římanů. To se spojenými silami povedlo a na počest slavného vítězství byla uspořádána opravdová hostina. Další den byla plánována mše a odjezd, avšak počasí se rozhodlo jinak. Silný vítr téměř znemožnil všemožné způsoby návratu domů, naštěstí se všichni dostali zpět do svých domovů, sice s několikahodinovým zpožděním, ale dostali. 

Fanda 

Vedoucí oddílu

Kryštof Lachman
tel: 777 698 717
pardi@skaut.cz

Klubovna na Slovanech

Najdete nás v areálu zahrady dominikánského kláštera na Jiráskově náměstí v Plzni.

Tábor u Mileva

Každoročně pořádáme tábor na krásném břehu říčky Úhlavky, nedaleko obce Milevo u Kladrub.