Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/vu008498/www/class/database.php on line 7 Informace pro nováčky | Pardi - 43. skautský oddíl Plzeň
Expedice Yucatan Dobrovolníci z řad skautů, skautek, vlčat a světlušek se v pátek 10.2. sešli na nádraží, aby se vydali na archeologickou výpravu do Yucatanu (Rokycan). Po krátké cestě dorazili na nádraží... více

Expedice Yucatan

Informace pro nováčky

Chci přihlásit své dítě do oddílu.

Máte-li zájem přihlásit své dítě do našeho oddílu, kontaktuje nás na některém z níže uvedených kontaktů nebo se přijďte podívat na některou z našich družinových schůzek,které probíhají v naší klubovně na Jiráskovo náměstí (viz.mapka dole)

Kolik stojí přihlášení do oddílu a další činnost?

Roční členský poplatek činí 550,-Kč a platí se vždy na začátku kalendářního roku (případně nováčci v září 250,- na půl roku). Dále je potřeba počítat s částkou okolo 600,-Kč na pořízení základního skautského vybavení (skautský kroj, zápisník, uzlovačka). Dále během roku přibližně jednou měsíčně vyrážíme na výpravy do okolí, na které je potřeba počítat odhadem 50Kč na cestovné. (Víkendové výpravy se společným stravováním 200-400Kč přibližně dvě do roka). V létě vždy jedeme na čtrnáctidenní stanový tábor (cena tábora je okolo 2500,-Kč).

Co všechno potřebuji pro skautskou činnost?

Pro činnost v našem oddíle je pro začátek především potřeba nějaký sešit (nejlépe s pevnýma deskama) sloužící jako zápisník, dále speciální krabička poslední záchrany (KPZ), která obsahuje často využitelné drobnosti a kousek provázku nazývaného "uzlovačka". To jsou věci které je potřeba nosit na každou skautskou akci. (Ještě k tomu přibude malá knížečka zvaná "skautská stezka", kterou ale každý nováček dostane.) Na významejší akce (vícedenní výpravy, tábor, ...) potřebuje každý svůj vlastní skautský kroj. Ke kroji je potřeba pořídit i čtyři základní nášivky; Domovenku s nápisem "PLZEŇ", mezinárodní domovenku s nápisem "CZECH REPUBLIC", světový odznak skautů "WOSM". Posledním krojovým doplňkem, který je potřeba pořídit je píšťalka se sňůrkou v příslušné barvě (žluté pro kluky ve věku 7-11 let. Další doplňky (šátek, slibový odznak, odznaky zkoušek, ...) dostávají skauti při splnění podmínek. Na vícedenní výpravy a tábor je také potřeba jezdit se spacákem a karimatkou,ešusem, ap.

Vedoucí oddílu

Kryštof Lachman
tel: 777 698 717,
pardi.skaut@gmail.com

Klubovna na Slovanech

Najdete nás v areálu zahrady dominikánského kláštera na Jiráskově náměstí v Plzni.

Tábor u Mileva

Každoročně pořádáme tábor na krásném břehu říčky Úhlavky, nedaleko obce Milevo u Kladrub.