Podzimní prázdniny s Asterixem a Obelixem Mnoho Galských bojovníků a bojovnic bylo dne 26.10. 2017 povoláno na Hlavní nádraží města Plzně, aby se vydali do jedné malé Galské vesnice (která doposud odolávala Římským dobyvatelům)... více

Podzimní prázdniny 2017

Informace pro nováčky

Chci přihlásit své dítě do oddílu.

Máte-li zájem přihlásit své dítě do našeho oddílu, kontaktuje nás na některém z níže uvedených kontaktů nebo se přijďte podívat na některou z našich družinových schůzek,které probíhají v naší klubovně na Jiráskovo náměstí (viz.mapka dole)

Kolik stojí přihlášení do oddílu a další činnost?

Roční členský poplatek činí 550,-Kč a platí se vždy na začátku kalendářního roku (případně nováčci v září 250,- na půl roku). Dále je potřeba počítat s částkou okolo 600,-Kč na pořízení základního skautského vybavení (skautský kroj, zápisník, uzlovačka). Dále během roku přibližně jednou měsíčně vyrážíme na výpravy do okolí, na které je potřeba počítat odhadem 50Kč na cestovné. (Víkendové výpravy se společným stravováním 200-400Kč přibližně dvě do roka). V létě vždy jedeme na čtrnáctidenní stanový tábor (cena tábora je okolo 2500,-Kč).

Co všechno potřebuji pro skautskou činnost?

Pro činnost v našem oddíle je pro začátek především potřeba nějaký sešit (nejlépe s pevnými deskami) sloužící jako zápisník, dále speciální krabička poslední záchrany (KPZ), která obsahuje často využitelné drobnosti a kousek lanka na vázání uzlů - "uzlovačka". To jsou věci které je potřeba nosit na každou skautskou akci. (K nim přibude malá knížečka zvaná "nováček / stezka vlčat / skautská stezka", kterou ale každý nováček dostane). Na delší akce (vícedenní výpravy, tábor, ...) potřebuje každý svůj vlastní skautský kroj. Ke kroji je potřeba pořídit i tři základní nášivky; Domovenku s nápisem "PLZEŇ", mezinárodní domovenku s nápisem "CZECH REPUBLIC", světový odznak skautů "WOSM". Posledním krojovým doplňkem, který je potřeba pořídit je kovová píšťalka. Další doplňky (šátek, slibový odznak, šňůrku, splněné odborky, odznaky zkoušek apod.) dostávají vlčata a skauti po složení slibu (zpravidla během letního tábora). Na vícedenní výpravy a tábor je také potřeba jezdit se spacákem a karimatkou, ešusem atp.

Vedoucí oddílu

Kryštof Lachman
tel: 777 698 717,
pardi.skaut@gmail.com

Klubovna na Slovanech

Najdete nás v areálu zahrady dominikánského kláštera na Jiráskově náměstí v Plzni.

Tábor u Mileva

Každoročně pořádáme tábor na krásném břehu říčky Úhlavky, nedaleko obce Milevo u Kladrub.