Informace pro nováčky

Chci přihlásit své dítě do oddílu.

Máte-li zájem přihlásit své dítě do našeho oddílu, kontaktuje nás na některém z níže uvedených kontaktů:

V současnosti jsou zejména vlčácké družiny (6-10) zcela zaplněny. V případě zájmu je možné zapsat dítě na pořadník, podle kterého se doplňují členové oddílu.

Kolik stojí přihlášení do oddílu a další činnost?

Roční členský poplatek činí cca 700 Kč a platí koncem kalendářního roku. Dále je potřeba počítat s částkou okolo 1 000 Kč na pořízení základního skautského vybavení. V létě vždy jedeme na čtrnáctidenní stanový tábor (cena tábora je okolo 3 300 Kč). Obvyklá cena výkendových výprav je kolem 450 Kč.

Co všechno potřebuji pro skautskou činnost?

Pro činnost v našem oddíle je pro začátek především potřeba nějaký sešit (nejlépe s pevnými deskami) sloužící jako zápisník, dále speciální krabička poslední záchrany (KPZ), která obsahuje často využitelné drobnosti a kousek lanka na vázání uzlů - "uzlovačka". To jsou věci které je potřeba nosit na každou skautskou akci. (K nim přibude malá knížečka zvaná "nováček / stezka vlčat / skautská stezka", kterou ale každý nováček dostane). Na delší akce (vícedenní výpravy, tábor, ...) potřebuje každý svůj vlastní skautský kroj. Ke kroji je potřeba pořídit i tři základní nášivky; Domovenku s nápisem "PLZEŇ", mezinárodní domovenku s nápisem "CZECH REPUBLIC", světový odznak skautů "WOSM". Posledním krojovým doplňkem, který je potřeba pořídit je kovová píšťalka. Další doplňky (šátek, slibový odznak, šňůrku, splněné odborky, odznaky zkoušek apod.) dostávají vlčata a skauti po složení slibu (zpravidla během letního tábora). Na vícedenní výpravy a tábor je také potřeba jezdit se spacákem a karimatkou, ešusem atp.

V případě přijetí do oddílu budou informace o činnosti a potřebách zaslány na e-mail.