Zimní výprava

Pro zimní výpravu byla zvolena trasa v blízkém okolí Plzně, která vedla přes Křimice a Radobyčice. Začínali jsme na autobusové zastávce u Globusu a podmínky na začátku výpravy byly takové, že se skoro každému chtělo raději nasednout na autobus do města a strávit den s nohama v teple a hrnkem kakaa v ruce. Mráz, vítr a sníh měl ale přece jen i své kouzlo a na zastávce se strhla improvizovaná sněhová bitva, do které byli málem zatažení i jinak neutrální kolemjdoucí. První část cesty vedla po zábavné zamrzlé cestě do lesa u Radčic. Cestou jsme hráli na červené a černé. Poté jsme šli dál kolem Kyjovské kapličky a až jsme došli na louku, tak jsme hráli famfrpál. Během dne se oteplovalo, nakonec začal padat drobný nepříjemný déšť a sníh z krajiny rychle mizel. V závěru výpravy jsme tak ještě vzpomínali na pohádkovou zasněženou přírodu, která nás obklopovala dopoledne. U konečné tramvaje č.2 jsme si zahráli poslední hru a pak už jsme počkali na rodiče. Moc se mi výprava líbila a doporučil bych to všem skautům.

Jonáš